Kruhový trénink


Jde o formu tréninku spojujícího posilování těla jednoduchými cviky při vyšších počtech opakování a při vyšší tepové frekvenci, jde tedy o spojení kardio-tréninku s rozvojem vytrvalostní síly a tedy zasahujícímu do rýsování zatěžovaných tělesných partií.

Trénink začíná zahřívací částí při sérii jednoduchých koordinačních cviků, prováděných na časový interval ve vyšší intenzitě. Po zahřívací části následuje důkladné dynamické protažení organismu.

Hlavní část hodiny je sestavena ze série posilovacích cviků, prováděných v časovém intervalu s krátkými přestávkami na změnu cviku, či změnu cvičebních pomůcek. Jednotlivé cviky jsou za sebou seřazeny tak, aby se zatěžovalo celé tělo a procvičilo se co nejvíce jeho partií. Každý jednotlivý cvik se provádí po celou dobu daného intervalu s intenzitou, která je pro cvičícího jedince optimální a tempo je tedy individuálně nastavitelné, nezávislé na tempu ostatních cvičících nebo například jednotlivým dobám při hudbě, jako je tomu při různých formách aerobiku. Většinu cviků lze i modifikovat do jednodušší verze pro méně zdatné jedince.

Po celé sérii cviků následuje přestávka na občerstvení nápoji. Série cviků se opakuje 2-3x, podle množství cviků v sérii a délky intervalů.

V závěrečné části tréninku se snižuje postupně tepová frekvence, ještě se zpravidla zařazuje cvičení na břišní svalstvo, ale především je tato část věnována protažení zatěžovaného pohybového aparátu a zklidnění celého organismu.

U nás si zaboxujete

Kickbox a Ladies Fit-kickbox

Zkuste FIT BOX

Protáhněte se na pilates

Kruhový trénink

Cvičení pro děti

Powerjoga

Taneční akrobacie

11 / 10 / 2017

Nově otevírací doba sportcentra

Změnili jsme otevírací dobu do 21h...

Více zde

16 / 11 / 2017

Zítra se nebude konat Boxerská školička pro děti a lekce Pilates.

Zítra se nebude konat Boxerská školička pro děti a lekce Pilates. Děkujeme za pochopení, SC10...

Více zde

25 / 3 / 2016

Nové termínny Powerjoga

Nově bude Powerjoga probíhat vždy: STŘEDA od 19:00, začínáme 30.3.2016, těšíme se na Vaši návštěvu...

Více zde

Kontakt

SPORTCENTRUM 10
Kodaňská 61 B/45
Praha 10

Po-Pá: 09-21 hod.

Rozvrh hodin

Top